Jak prawidłowo strzelać na strzelnicyJeśli jesteś nowy w świecie strzelectwa, możesz myśleć, że strzelanie płaskie to bułka z masłem. W końcu, jak trudne może być? Odpowiedź: Dość trudne! Strzelanie płaskie wymaga koncentracji, techniki i trochę praktyki. Prawdopodobnie nie jest to coś, co przyjdzie ci naturalnie przy pierwszej próbie. Nawet jeśli masz idealną postawę, kontynuację i postawę, płaski strzał może okazać się wyzwaniem. Jeśli masz problemy z opanowaniem tej techniki, nie poddawaj się jeszcze! Z odrobiną porad i czasem poświęconym na ćwiczenia w domu lub na własnym podwórku, możesz być zaskoczony tym, jak duże postępy poczynisz.

Przynieś ochronę słuchu

Ochrona słuchu jest koniecznością na każdej strzelnicy, ale jest szczególnie ważna podczas strzelania płaskiego. Kiedy strzelasz płasko, lufa broni znajduje się zaledwie kilka centymetrów od twojej twarzy, co oznacza, że dźwięk zostanie wzmocniony. Jeśli nie chronisz swoich uszu, ryzykujesz utratę słuchu, szumy uszne, a nawet lekki wstrząs mózgu spowodowany dźwiękiem. Dlatego pamiętaj, aby zabrać ze sobą jakąś ochronę słuchu. Możesz nawet kupić specjalne, płasko strzelające nauszniki lub zatyczki, które pomogą jeszcze bardziej zredukować dźwięk.

Poznaj zasady strzelnicy

Każda strzelnica ma swoje własne zasady i przepisy, więc upewnij się, że zapoznałeś się z nimi przed wyjazdem. Nie chcesz pokazać się z nabojami w kieszeni i załadowaną bronią w torbie, bo możesz zostać wyrzucony ze strzelnicy lub nawet aresztowany. Upewnij się, że wiesz, jaki kaliber pocisków możesz przynieść na zakres, czy możesz przynieść nóż, czy możesz przynieść plecaki, jaki czas zamknięcia zakresu, jakie są zasady dotyczące broni automatycznej/pół-automatycznej, itp.

Zaplanuj swoje pierwsze strzały

Jeśli jesteś nowy w świecie strzelectwa, może być trudno wiedzieć, w jakiej kolejności strzelać do celów. Czy powinieneś strzelać do celu znajdującego się przed tobą, czy do tego po prawej, lewej lub za tobą? Podobnie jak w przypadku wielu aspektów strzelania, nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to ćwiczyć i zobaczyć, co działa dla Ciebie. Może to zająć kilka prób zanim zorientujesz się, która kolejność działa najlepiej dla Ciebie.

Zawsze używaj dobrej jakości paska do broni

Jeśli strzelasz płasko, możesz rozważyć zainwestowanie w pasek na broń. Pasek do broni to uwiąz, który mocuje broń palną do ciała, aby nie wypadła z ręki. Jest to szczególnie ważne podczas strzelania płaskiego, ponieważ broń znajduje się tuż przy twarzy i trzymasz ją w znacznie inny sposób niż podczas strzelania pod normalnym kątem. Jeśli nie używasz paska do broni podczas strzelania płaskiego, możesz skończyć upuszczając broń na ziemię lub nawet do ust. Uwierz nam, to nie jest ładne.

Każda broń palna jest inna, i nie chcesz skakać prosto do strzelania płaskiego bez znajomości swojej broni wewnątrz i na zewnątrz. Zapoznaj się z jej wagą, tym, jak czuje się w dłoni, jakie dźwięki wydaje, gdy pociągasz za spust i jak strzela. Nie chcesz spędzić pierwszych kilku godzin strzelania płaskiej z bronią, że nie są zaznajomieni z. Jest prawdopodobne, że popełnisz kilka błędów, zmarnujesz naboje i nie będziesz miał zbyt przyjemnego doświadczenia.

Nie polegaj na samej technologii

Wszyscy kochamy technologię i nowe gadżety, które są wypuszczane każdego roku, ale nie polegaj wyłącznie na technologii podczas strzelania płaskiego. Jak wspomnieliśmy powyżej, twoje uszy będą blisko broni, gdy jest to płaskie strzelanie, więc dalmierz na twoim laserze lub optyce wspomaganej laserem nie będzie bardzo dokładny. Upewnij się, że używasz taśmy mierniczej, aby uzyskać odległość między tobą a twoim celem, i użyj starego dobrego celu papierowego, aby wykonać swoje strzały.

Weź oddech

Nasze ciała są niesamowite maszyny, które mogą osiągnąć wszystko, co ustawiamy nasze umysły do. Jednak nie możemy wykonywać w najlepsze, gdy jesteśmy zestresowani, zmęczeni lub głodni. Kiedy strzelasz płasko, ważne jest, aby zrobić sobie przerwę co jakiś czas, aby uspokoić umysł, rozluźnić mięśnie i zasilić organizm wszystkimi składnikami odżywczymi, których potrzebuje (woda to też konieczność). Kilka minut spędzonych z dala od strzelnicy i w spokojnym otoczeniu może zrobić ogromną różnicę, gdy próbujesz opanować płaski strzał.

Kiedy po raz pierwszy uczysz się strzelać płaskim strzałem, może się to wydawać frustrującą i żmudną podróżą. Jednak z odrobiną praktyki, cierpliwości i odpowiednim sprzętem, dostaniesz się tam. Pamiętaj, aby zachować głowę w grze, tempo i używać odpowiedniego sprzętu. Z tymi wskazówkami, będziesz strzelać jak profesjonalista w krótkim czasie!