Przewodnik eksperta po strzelaniu na strzelnicyIstnieje wiele różnych typów doświadczeń strzelnicy. Możesz strzelać w zorganizowanym środowisku w większości klubów broni lub krytych strzelnicach, lub możesz strzelać na zewnątrz w nieustrukturyzowanych środowiskach. Istnieje nawet rodzaj strzelnicy, która rzuca ptaki na ciebie, więc możesz ćwiczyć strzelanie do nich. Bez względu na to, jaki rodzaj doświadczenia zakresu chcesz, jest jedna rzecz, że wszystkie mają wspólne: Wszystkie one obejmują strzelanie broni! Na szczęście, strzelnice nie są już wyłączne dla ludzi, którzy mieszkają w pobliżu dużych miast z dużą ilością pieniędzy. Ponieważ jest to tak przystępne i dostępne hobby, coraz więcej osób decyduje się na treningi strzeleckie jako sposób na rozładowanie stresu i zabawę towarzyską. Jeśli myślisz o podjęciu praktyki strzeleckiej jako przyjemnego nowego hobby, czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o strzelnicach.

Czego można się spodziewać na strzelnicy

Kiedy odwiedzisz strzelnicę, będziesz musiał przejść przez stację odprawy przed strzelaniem. Tutaj, będziesz musiał pokazać identyfikację, wypełnić waiver, i być prywatnie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. W zależności od rodzaju zakresu, który odwiedzasz, może być wymagane, aby przynieść własne ochrony słuchu, ochrony oczu i kamizelki bezpieczeństwa.

Zakres oficer będzie monitorować i śledzić wszystkich strzelców na zakres w każdym czasie. Przed rozpoczęciem strzelania, będziesz musiał wziąć udział w kursie bezpieczeństwa broni palnej, który jest prowadzony przez oficerów. Kurs ten jest zazwyczaj dość krótki, trwający około 20 do 30 minut.

W trakcie pobytu na strzelnicy, będziesz zobowiązany do przestrzegania zasad obowiązujących na strzelnicy. Zasady te obejmują, ale nie są ograniczone do utrzymania wszystkich pistoletów rozładowane, aż nadszedł czas, aby strzelać, utrzymując wszystkie pistolety skierowane w dół zakresu, utrzymując odległość co najmniej 10 jardów od wszystkich innych strzelców, i utrzymanie wszystkich pocisków z dala od wszystkich ludzi i mienia na strzelnicy.

Rodzaje strzelnic

  • Indoor Ranges: Te rodzaje zakresów są zamknięte i kontrolowane przez klimat, co czyni je doskonałymi dla wszystkich pór roku i wszystkich rodzajów pogody. Zazwyczaj zawierają różne rodzaje torów strzeleckich, co pozwala przynieść grupę przyjaciół z tobą. Kryte strzelnice są często spotykane w dużych miastach i często są droższe niż ich zewnętrzne odpowiedniki.
  • Outdoor Ranges: Tego typu strzelnice są często tańsze niż kryte i pozwalają cieszyć się praktyką strzelecką, jednocześnie ciesząc się świeżym powietrzem i naturą. Zewnętrzne strzelnice są często spotykane w dużych miastach i małych miejscowościach. Zarówno kryte jak i odkryte strzelnice zapewniają świetną praktykę, ale kryte strzelnice są często droższe, podczas gdy odkryte strzelnice są często tańsze.
  • Trap Ranges: Tego typu zakresy są najbardziej popularne wśród strzelców karabinowych. Trap shooting to rodzaj strzelania z gliny, gdzie strzelasz do glinianych gołębi, które są wyrzucane w powietrze przez maszynę. Celem jest strzelanie do gołębi glinianych, które są wyrzucane w powietrze.
  • Skeet Ranges: Tego typu strzelnice są najbardziej popularne wśród strzelców śrutowych. Skeet shooting to rodzaj strzelania z gliny, gdzie strzela się do gołębi z gliny, które są wyrzucane w powietrze przez maszynę. Celem jest strzelanie do gołębi z gliny, które są wyrzucane w powietrze.
  • Bullseye Ranges: Tego typu strzelnice są najbardziej popularne wśród strzelców pistoletowych. Bullseye shooting jest rodzajem strzelania z gliny, gdzie strzelasz do stacjonarnego celu z gliny. Celem jest trafienie w cel z gliny przy jak najmniejszej liczbie strzałów.

Czy strzelnica jest bezpieczna?

Strzelnice są bezpieczne! Należy jednak pamiętać, że wiele z nich to prywatne firmy, które muszą działać jak najefektywniej, aby utrzymać zyski. W związku z tym, nie zawsze mogą być tak przyjazne i otwarte, jak można by się spodziewać. Niezależnie od strzelnicy, gdzie zdecydujesz się ćwiczyć, ważne jest, aby zachować szacunek zarówno dla ludzi wokół ciebie i sprzętu, który jest używany. Jest to szczególnie ważne, jeśli odwiedzasz odkrytą strzelnicę. Odwiedzając strzelnicę na świeżym powietrzu, musisz pamiętać, aby utrzymać wszystkie pociski z dala od wszystkich ludzi i mienia. Oznacza to, że musisz trzymać swoje pociski z dala od drzew, krzewów i piasku.

Ile kosztuje strzelanie na strzelnicy?

Koszt strzelania na strzelnicy różni się znacznie w zależności od tego, gdzie jesteś i do czego strzelasz. Średnio, spodziewaj się wydać od 50 do 100 dolarów za osobę za cały dzień strzelania. Obejmuje to koszt amunicji używanej podczas wizyty. Należy pamiętać, że jest to średnia. Niektóre zakresy mogą być droższe, a niektóre mogą być tańsze.

Porady dla strzelców po raz pierwszy na strzelnicy

Zanim odwiedzisz strzelnicę po raz pierwszy, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać. Po pierwsze, upewnij się, aby przynieść wszystkie swoje wymagane I.D. i informacje z tobą. Nie zostaniesz wpuszczony przez drzwi wejściowe bez niezbędnych dokumentów. Pierwsze strzelanki powinny również pamiętać, że na strzelnicy, bezpieczeństwo zawsze jest na pierwszym miejscu. Jeśli jesteś w zakresie, a ktoś mówi, aby zatrzymać się robi coś, należy zatrzymać się robi to natychmiast. Pamiętaj o tych wskazówkach, a będziesz miał bezpieczny i przyjemny czas na strzelnicy!

Strzelnice to doskonałe miejsca do doskonalenia umiejętności posługiwania się bronią palną oraz budowania dyscypliny i pewności siebie. Jednak nie zawsze są to miejsca bezpieczne. Zanim odwiedzisz strzelnicę, upewnij się, że przestrzegasz wszystkich zasad bezpieczeństwa i jesteś świadomy swojego otoczenia.

Jeśli kiedykolwiek uznasz, że strzelnica jest niebezpieczna lub nie jest odpowiednio zarządzana, natychmiast opuść ją i zgłoś to. Strzelnice są ważną częścią naszego społeczeństwa i kultury, i potrzebują naszej ochrony i bezpieczeństwa.