Jak strzelać z płaskiego strzału na strzelnicyCzy onieśmiela Cię ta duża, dziwna, kryta strzelnica pełna ludzi z bronią? Czy kiedykolwiek chciałeś nauczyć się strzelać, ale nie znałeś nikogo, kto mógłby cię nauczyć? Czy chcesz stać się lepszym strzelcem, abyś mógł polować lub konkurować pewnego dnia? Jeśli tak, to czytaj dalej. Strzelnice są zastraszające na początku, ale po pokonaniu swoich lęków i zacząć zadawać pytania, każdy jest szczęśliwy, aby pomóc. Istnieje tak wiele różnych aspektów strzelania, że może to być przytłaczające dla początkujących. Nie pomaga fakt, że większość strzelnic charakteryzuje się hałasem i oświetleniem, które utrudniają koncentrację i zadawanie pytań. Na szczęście polowanie i ćwiczenia na tarczy nie są jedynymi rzeczami, które można robić na strzelnicy. Dzięki tym wskazówkom i trikom, Ty również możesz stać się profesjonalistą z każdą bronią w krótkim czasie.

Przyjedźcie na strzelnicę przygotowani

Po pierwsze i najważniejsze, zawsze noś ochronę słuchu na strzelnicy. Ochrona uszu jest najważniejszym sprzętem bezpieczeństwa, jaki możesz mieć na strzelnicy. Ochroni ona twój słuch przed uszkodzeniami spowodowanymi przez strzelanie z broni. Bez odpowiedniej ochrony uszu, strzelanie z broni może spowodować trwałe uszkodzenie słuchu. Jeśli nie masz własnej ochrony uszu, na strzelnicy będzie dostępna para. Upewnij się, że ich używasz. Nie poszedłbyś na koncert bez ochrony uszu i nie powinieneś też iść na strzelnicę bez niej.

Chcesz również upewnić się, że nosisz odpowiednią odzież. Strzelanie może być niechlujny, więc nosić ubrania, że nie masz nic przeciwko coraz poplamione z oleju pistoletu i brudu. Niektórzy ludzie lubią nosić wszystkie czarne, więc ich sylwetka nie jest tak widoczne dla innych strzelców, ale to nie jest konieczne. Para rękawic roboczych pomoże utrzymać ręce w czystości i chronić je przed latającym gorącym mosiądzem.

Ustal rutynę

Zanim dostaniesz za pistolet, wziąć kilka głębokich oddechów, aby uspokoić się. Wiele razy ludzie denerwują się i napinają na strzelnicy, przez co stają się mniej dokładni. Jeśli przyjdziesz na strzelnicę z czystym umysłem i zrelaksowanym ciałem, masz znacznie większe szanse na trafienie w cel. Kluczową częścią bycia zrelaksowanym jest posiadanie rutyny. Zanim zaczniesz strzelać, upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz (w tym ochronę uszu i oczu, jeśli tego potrzebujesz). Łatwo jest się zdenerwować, gdy musisz szukać czegoś, czego zapomniałeś.

Nie bój się zadawać pytań

Jeśli nie jesteś pewien, co robisz, nie krępuj się zadawać pytań. Najgorsze co może się zdarzyć to to, że ktoś powie Ci "robisz to źle". Ludzie uwielbiają rozmawiać o swoim hobby, więc nie bój się powiedzieć ludziom, że jesteś nowy i chciałbyś uzyskać kilka wskazówek lub zadać im pytania. Szybko nauczysz się, że strzelectwo to sport, który wymaga zrozumienia, jak działa twoja broń, jak pocisk przemieszcza się z lufy, jak wiatr może wpłynąć na twój strzał i jak uwzględnić spadek pocisku. Istnieje wiele czynników, które wchodzą w grę podczas strzelania, więc upewnij się, że rozumiesz je, zanim dostaniesz się za broń. Istnieje kilka dobrych sposobów, aby rozpocząć naukę o konkretnej broni.

Przynieś odpowiedni sprzęt

Jeśli wybierasz się na strzelnicę, powinieneś przynieść broń, kilka magazynków i trochę amunicji. Jeśli zamierzasz po prostu strzelać z przyjaciółmi, możesz użyć tego, co oni przynieśli. Jeśli zamierzasz iść strzelać, aby poprawić swoje umiejętności, można wypożyczyć broń i kupić trochę amunicji w zakresie. Przed wynajęciem broni, upewnij się, że możesz legalnie strzelać z rodzaju broni, którą chcesz wynająć. Jeśli planujesz strzelać przez długi czas, wypożyczenie broni może być kosztowne. Kiedy idziesz na strzelnicę, przynieś kilka magazynków do swojej broni, kilka różnych rodzajów amunicji i szmatę do czyszczenia broni.

Poznaj swoją broń i jej możliwości

Jeśli idziesz na strzelnicę, aby nauczyć się strzelać, zacznij od podstawowej broni, takiej jak karabinek .22. Możesz też zacząć od rewolweru single-action. Karabin bolt action jest również dobry dla początkujących, lub możesz spróbować pistoletu półautomatycznego. Wiedz, jak daleko może się posunąć twój pocisk i jak bardzo jest on celny. Dzięki temu unikniesz postrzelenia kogoś innego lub oberwania rykoszetem przez kogoś innego.

Kiedy strzelasz na strzelnicy, nie celuj tylko w bullseye. Zamiast tego spróbuj celować w krawędź papieru lub nawet ponad nią. To pomoże Ci zrozumieć spadek pocisku, który jest czymś, co wszyscy strzelcy muszą uwzględnić.

Zacznij od ćwiczeń na sucho

Jeśli nigdy nie strzelał pistolet przed w swoim życiu, należy zacząć od niektórych suchy ogień praktyki. Praktyka suchego ognia jest, gdy celujesz i strzelasz z pistoletu do nieożywionego obiektu bez amunicji. Pomoże Ci to nauczyć się podstaw strzelania, takich jak utrzymanie dobrego uchwytu, upewniając się, że trzymasz broń skierowaną w dół zasięgu, i rzeczywiście pociągnąć za spust, a nie tylko ściskając go. Jeśli masz dostęp do prywatnej strzelnicy, możesz zacząć od celowania do celów znajdujących się w odległości około 10 metrów. Jeśli nie masz dostępu do prywatnej strzelnicy, możesz ćwiczyć suchy ogień niemal wszędzie. Podczas gdy możesz użyć celów papierowych, aby pomóc Ci zobaczyć, gdzie idą Twoje strzały, użycie ściany lub drzwi jest jeszcze lepsze, ponieważ daje szansę zobaczyć, jak pocisk podróżuje.

Naucz się strzelać z pozycji klęczącej

Pozycja klęcząca jest jedną z najlepszych pozycji do strzelania, zwłaszcza jeśli polujesz lub strzelasz w słabym świetle. Pozycja ta pozwala kontrolować oddech, co jest ważne podczas strzelania na dużą odległość. Aby strzelać z pozycji klęczącej, uklęknij z jednym kolanem na ziemi. Rozstaw stopy na szerokość ramion i upewnij się, że kolana są mniej więcej na szerokość kolan. Oprzyj broń na kolanie, które nie dotyka ziemi. Aby uniknąć przypadkowego przestrzelenia stopy, użyj maty strzeleckiej lub innej miękkiej powierzchni, na której oprzesz broń. Jest to dobra pozycja strzelecka, ponieważ pozwala na wykorzystanie kolan i bioder jako podparcia.

Strzelanie może być zniechęcające dla początkujących, ale nie musi. Dzięki tym wskazówkom i sztuczkom, ty też możesz w pełni wykorzystać swój czas na strzelnicy i stać się profesjonalistą z każdą bronią w krótkim czasie. Nie ma znaczenia, czy chcesz nauczyć się strzelać na polowania, ćwiczenia celownicze, lub samoobrony, istnieją sposoby, aby zacząć z każdej broni.