Przewodnik dla początkujących: Jak strzelać do celu na strzelnicyKiedy po raz pierwszy dostać się do strzelnicy, to może czuć się jak dość przytłaczające doświadczenie. Istnieje tak wiele różnych rzeczy, aby myśleć o i tak wiele różnych rodzajów broni, że łatwo jest czuć się trochę zagubiony. Dobrą wiadomością jest to, że strzelanie jest w rzeczywistości znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać - po tym, jak nauczysz się właściwego sposobu, aby to zrobić, to jest! Rozumiemy to... nowe doświadczenia mogą być przerażające! Ale z odpowiednią wiedzą i przygotowaniem wkrótce poczujesz się pewnie w swojej zdolności do strzelania do celów jak zawodowiec. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o strzelaniu na strzelnicy i co obejmuje strzelanie do celu.

Co to jest strzelnica?

Strzelnica to miejsce, gdzie można ćwiczyć strzelanie z różnych rodzajów broni, w tym karabinów, pistoletów i strzelb. Strzelnice są często zlokalizowane w miejscach publicznych, takich jak parki, hotele lub szkoły i są wykorzystywane zarówno przez rekreacyjnych i konkurencyjnych strzelców. Strzelnica będzie zazwyczaj różne rodzaje celów, które można strzelać do takich jak cele papierowe lub cele bullseye. Strzelnice zazwyczaj mają zestaw zasad i przepisów, które należy przestrzegać podczas strzelania w zakresie, aby zapewnić, że każdy jest bezpieczny. Jeśli jesteś nowy w strzelaniu lub chcesz dowiedzieć się więcej o strzelnicach, możesz przeczytać nasz artykuł o tym, jak korzystać ze strzelnicy.

Co zabrać na strzelnicę

Jest kilka rzeczy, których będziesz potrzebować, zanim wybierzesz się na strzelnicę po raz pierwszy. Oto najważniejsze przedmioty, które powinieneś zabrać ze sobą na strzelnicę:

- Shooting Range Pass - Prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić niewielką opłatę za wejście na strzelnicę, więc zabierz ze sobą gotówkę.

- Ochronne Ear Gear - Chociaż ważne jest, aby usłyszeć instrukcje od personelu zakresu i innych strzelców wokół ciebie, trzeba również chronić swój słuch. Noszenie ochrony uszu pomoże zapobiec utracie słuchu, co jest czymś, co wielu nowych strzelców doświadczenie. Ochrona uszu jest szczególnie ważna podczas strzelania z broni o wyższym kalibrze.

- Ochrona oczu - Należy również nosić ochronę oczu podczas strzelania na strzelnicy. Nie chcesz ryzykować, aby uzyskać brud lub inne cząstki w oczach, podczas gdy próbujesz skoncentrować się na celu.

- Rękawice strzeleckie - Jeśli masz zamiar strzelać z pistoletu lub rewolweru, należy przynieść rękawice z tobą do zakresu. To dlatego, że te rodzaje broni może dostać bardzo gorąco, gdy jesteś strzelanie, a nie chcesz się spalić.

Jak trzymać i strzelać z broni

Różne rodzaje broni mają nieco inne uchwyty, ale są pewne podstawowe zasady, których powinieneś przestrzegać podczas trzymania i strzelania z broni każdego typu. Upewnij się, że prawidłowo trzymasz broń, tak aby nie wyślizgiwała Ci się z rąk i masz na niej pewny chwyt. Powinieneś również mieć kciuki owinięte wokół grzbietu broni, tak abyś używał całej dłoni do jej uchwycenia. Jeśli chodzi o rzeczywiste strzelanie z pistoletu, upewnij się, że masz mocny uchwyt na nim podczas pociągania za spust. Wielu nowych strzelców będzie rzeczywiście niechcący puścić broń, jak pociągnąć za spust. Może to spowodować, że broń będzie się chwiać i prowadzić do mniej dokładnego strzału.

Strzelanie do celu to rodzaj strzelania wyczynowego, które polega na użyciu różnych rodzajów broni palnej do trafienia w cel. Cele mogą być papierowe, gliniane, bolt, lub inne stworzone przez człowieka przedmioty, które są ustawione w obszarze dla strzelców do trafienia. Podczas rywalizacji w strzelaniu do celu, każdy strzelec będzie miał określoną ilość czasu, aby strzelać jak najwięcej celów, jak to możliwe. Można to zrobić jeden na jednego, w zespołach, a nawet w ustawieniach turnieju z wielu ludzi konkurujących ze sobą w tym samym czasie.

Jeśli strzelasz z pistoletu na strzelnicy, będziesz chciał celować nieco powyżej bullseye i strzelać nieco na lewo od bullseye. Pomoże Ci to w dokładnym wycelowaniu i częstszym trafianiu w bullseye. Jeśli jesteś nowy do strzelania z pistoletu, to może być dobry pomysł, aby rozpocząć z mniejszych celów, takich jak papierowy talerz. Kiedy już opanujesz uderzanie w mniejsze cele, możesz przejść do większych, takich jak papierowy bullseye.

Strzelanie z karabinu na strzelnicy

Jeśli strzelasz z karabinu na strzelnicy, będziesz chciał celować nieco poniżej bullseye i strzelać nieco na prawo od niego. To pomoże Ci częściej trafiać w bullseye. Jeśli jesteś nowy w strzelaniu do celu, możesz zacząć od mniejszych celów, takich jak papierowy talerz. Gdy jesteś w stanie trafić mniejsze cele dokładnie, można przejść do większych, takich jak papierowy bullseye.

Strzelanie jest tak przyjemna działalność i wiele osób lubi strzelać na zakres zarówno rekreacyjnych i konkurencyjnych celów. Istnieje wiele różnych rodzajów broni, z których można strzelać na strzelnicy, ale najbardziej popularne są pistolety, karabiny i strzelby. Jeśli jesteś nowy w strzelaniu, należy zdecydowanie odwiedzić strzelnicę i zobaczyć, czy jest to coś, co chcesz dostać się do. Wiele strzelnic będzie oferować klasy dla początkujących, aby pomóc Ci zacząć strzelać, więc upewnij się, aby sprawdzić, czy oferują coś takiego w pobliżu.