Jak strzelać na strzelnicy: Przewodnik dla początkujących po ćwiczeniach celnościowychPierwszy raz, kiedy stawiasz stopę na strzelnicy może być zastraszający. Z tak wielu różnych broni, kalibrów, odległości docelowych i pozycji strzeleckich do wyboru, to nie jest łatwe do uzyskania mylić o tym, co zrobić i gdzie stać. Strzelanie na strzelnicy może wydawać się trudnym zadaniem, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Jednak, jak w przypadku wszystkiego nowego, gdy dostaniesz hang of it, przekonasz się, że strzelanie na strzelnicy jest rzeczywiście bardzo zabawne! Sztuką jest wiedzieć, jak strzelać na strzelnicy prawidłowo i bezpiecznie, tak aby nie tylko mieć przyjemne doświadczenie, ale także nadal wracać po więcej.

Podstawy strzelania do celu

Zanim przeprowadzimy Cię przez proces strzelania na strzelnicy, najpierw szybko przejdźmy przez podstawy strzelania do celu. Strzelanie do celu to praktyka strzelania z broni palnej do celów papierowych lub glinianych w celu ćwiczenia dokładności, poprawy umiejętności strzeleckich i budowania dyscypliny. Strzelanie do celu może odbywać się zarówno w celach rekreacyjnych, jak i w sporcie wyczynowym, przy czym istnieje wiele różnych zasad dotyczących odległości, kalibru i rodzaju używanej broni palnej. Strzelanie do celu jest popularnym sportem rekreacyjnym w USA, w którym regularnie uczestniczą miliony ludzi. Strzelanie do celu jest sportem, który może być uprawiany przez cały rok w wielu różnych miejscach, od krytych strzelnic do odkrytych "pól strzeleckich". Może być również wykonywane z różnych rodzajów broni palnej, od karabinów i pistoletów ręcznych do strzelb i broni czarnoprochowej.

Sprzęt, który będzie ci potrzebny na strzelnicy

Strzelanie na strzelnicy może odbywać się z różnych rodzajów broni palnej, od pistoletów, karabinów i strzelb. Będziesz musiał zabrać ze sobą na strzelnicę wiele różnych sprzętów, aby zapewnić sobie bezpieczne i przyjemne doświadczenie strzeleckie. Po pierwsze, trzeba będzie strzelanie przepustkę pasa lub roczne członkostwo do strzelnicy, gdzie planujesz na strzelanie. Większość strzelnic wymaga, aby mieć członkostwo, a czasem nawet dowód uprawnień egzekwowania prawa w celu strzelania tam. Następnie trzeba będzie zdecydować, co broń palna chcesz zabrać ze sobą do zakresu. Jeśli jesteś strzelcem po raz pierwszy, będziesz chciał zacząć od stosunkowo niskiego kalibru broni palnej, aby upewnić się, że nie doświadczysz żadnego dyskomfortu lub bólu.

Zaczynając od pistoletu 9mm lub karabinu 22 kalibru jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Po zdobyciu doświadczenia w strzelaniu, możesz zdecydować, czy chcesz przejść na broń o większej mocy. Uwaga: Jeśli jesteś początkującym strzelcem, najlepiej zacząć od karabinu 22 lub pistoletu 9 mm. Ta broń palna jest niskokalibrowa i jest mniej prawdopodobne, że spowoduje dyskomfort lub obrażenia u nowych strzelców. Nawet jeśli masz doświadczenie z innymi kalibrami, ważne jest, aby zacząć od broni o niskim kalibrze, abyś mógł przyzwyczaić się do uczucia strzelania z broni i wiedzieć, czego się spodziewać podczas strzelania.

Pozycje strzeleckie, o których powinieneś wiedzieć

Podczas strzelania na strzelnicy możesz wybrać jedną z wielu różnych pozycji strzeleckich, w zależności od rodzaju używanej broni palnej. Do najczęściej spotykanych pozycji strzeleckich należą:

- Pozycja stojąca: Jest to najczęściej spotykana pozycja strzelecka, w której stoisz z obiema stopami na ziemi i bronią palną usztywnioną przy ramieniu. Jest to dobra pozycja dla początkujących, ponieważ łatwo się jej nauczyć i nie trzeba trzymać broni palnej w jednej pozycji przez dłuższy czas. Podczas strzelania w pozycji stojącej ważne jest, aby broń była zawsze skierowana w dół - nigdy nie kieruj jej w stronę innej osoby.

- Pozycja klęcząca: Jest to kolejna popularna pozycja strzelecka, w której klęczysz z oboma kolanami na ziemi (albo z jednym, albo z oboma kolanami na ziemi). Może być trudniejsza do opanowania niż pozycja stojąca, ale jest to dobra pozycja dla bardziej doświadczonych strzelców, którzy chcą mieć pewną rękę.

- Pozycja siedząca: Jest to dobra pozycja, gdy masz problemy ze staniem lub klękaniem z powodu urazu lub warunków zdrowotnych, takich jak uraz kolana lub pleców. Ważne jest, aby upewnić się, że broń palna spoczywa na czymś stabilnym, aby zapewnić, że nie porusza się podczas strzelania.

- Pozycja na brzuchu: Jest to bardziej zaawansowana pozycja, którą możesz chcieć wypróbować, gdy już poczujesz się komfortowo z innymi pozycjami strzeleckimi. Jest to dobra pozycja do strzelania na większe odległości, gdzie można ustabilizować broń palną opierając ją o podłoże.

Jak używać broni palnej na strzelnicy

Jeśli jesteś strzelcem po raz pierwszy i nie masz dużego doświadczenia z bronią palną, ważne jest, aby zacząć od strzelania na niższym poziomie. Oznacza to, że zaczniesz od pistoletu 9 mm lub karabinu 22 kalibru, zanim przejdziesz do potężniejszej broni palnej. Po podjęciu decyzji o rodzaju broni palnej, którą chcesz strzelać, powinieneś zacząć od przeczytania instrukcji obsługi broni palnej. Chociaż w tym artykule znajduje się wiele pomocnych wskazówek, które uczą, jak strzelać na strzelnicy, ważne jest, aby pamiętać, że bezpieczeństwo powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo.

Podczas strzelania na strzelnicy, większość broni palnej wymaga, abyś stał z rozstawionymi stopami, a stopy powinny być na szerokość ramion. Ważne jest, aby upewnić się, że stopy są stabilne i masz dobrą postawę, aby nie poruszać się podczas strzelania. Po znalezieniu pozycji strzeleckiej, powinieneś trzymać broń palną obiema rękami, przy czym dominująca ręka powinna trzymać broń palną w pobliżu spustu (nigdy nie ściskaj spustu dwoma rękami), a niedominująca ręka powinna podtrzymywać resztę broni palnej. Po ustawieniu broni w dobrej pozycji, należy wycelować broń w dół, upewniając się, że lufa broni jest skierowana w bezpiecznym kierunku.

Podczas celowania należy skupić się na celu i upewnić się, że broń jest prawidłowo ustawiona względem celu. Trzymaj palec poza spustem, aż będziesz gotowy do strzału. Gdy jesteś gotowy do strzału, weź głęboki wdech i wydech. Chcesz się upewnić, że oddychasz normalnie podczas strzelania, ponieważ nie chcesz wstrzymywać oddechu podczas strzelania. Po wydechu, naciśnij spust i upewnij się, że nie jesteś ciągnąc lub ściskając spust zbyt szybko. Ważne jest, aby naciskać spust powoli i ostrożnie, aby przypadkowo nie wystrzelić przedwcześnie z broni palnej. Po zakończeniu strzelania odłóż broń palną na ziemię, zwracając uwagę na to, aby była skierowana w bezpiecznym kierunku.

Najczęściej spotykana broń palna i kalibry na strzelnicy

Wybierając się na strzelnicę, natkniesz się na wiele różnych rodzajów broni palnej, z której będziesz mógł strzelać. Oto kilka najczęściej spotykanych rodzajów broni palnej i kalibrów, które można znaleźć na strzelnicach:

- Pistolety: Kiedy większość ludzi myśli o broni palnej, myślą o pistoletach. Pistolety to mała broń palna, która zazwyczaj jest łatwa do ukrycia i jest używana do samoobrony, egzekwowania prawa i strzelania rekreacyjnego. Większość pistoletów ma kaliber 9 mm lub 38. Najczęściej spotykane pistolety na strzelnicach to pistolet półautomatyczny 9mm i rewolwer 38 special. 9mm to pistolet niskiej klasy, który jest dobry dla początkujących, którzy dopiero zaczynają strzelać. Rewolwer 38 special jest dobrą opcją dla tych, którzy szukają czegoś nieco tańszego do strzelania.

- Karabiny: Karabiny są nieco większą bronią palną, która strzela pociskami z większą prędkością niż pistolety. Karabiny są często używane do strzelania na duże odległości lub do polowania i strzelania do celu. Najczęściej spotykane karabiny na strzelnicach to karabin 22 kalibru, karabin 30 kalibru i karabin 22 magnum. Karabinek 22 jest dobrym wyborem dla początkujących, ponieważ jest to mniejszy kaliber karabinu, który jest mniej potężny niż karabinek 30 kalibrowy. Karabin 22 magnum jest dobrym wyborem dla bardziej doświadczonych strzelców, którzy chcą mieć potężny karabin, ale nie chcą zaczynać od potężniejszego karabinu.

- Shotguns: Shotguns są używane do polowania, strzelania do skeet i strzelania do pułapek. Są one również czasami używane do samoobrony, egzekwowania prawa i celów obrony domowej. Najczęściej spotykane strzelby na strzelnicach to 12 gauge shotgun, która występuje zarówno w wersji pompowanej jak i półautomatycznej (bardziej powszechny typ). Inne popularne strzelby obejmują 20 gauge shotgun i 28 gauge shotgun, które są mniej potężne niż 12 gauge, ale nadal mogą być zabawne strzelać.