Jak rozpocząć swoją przygodę ze strzelectwem: Przewodnik dla początkującychTeraz, gdy rozpoczął się nowy rok i zobowiązania zawodowe wreszcie nieco zelżały, wszyscy mamy okazję zrobić coś nowego i ekscytującego. Jednym z takich zajęć, które wielu z nas uwielbia jest strzelanie. Wraz ze wzrostem dostępu do strzelnic w całym kraju, nie ma lepszego czasu niż teraz, aby kontynuować to przedsięwzięcie. Jednakże, jeśli jesteś jak wielu, którzy próbowali swoich sił w strzelaniu przed, możesz być ostrożny, aby dać mu kolejny strzał - zwłaszcza jeśli pierwsza próba nie poszła tak dobrze! Mimo to, nigdy nie jest za późno na naukę i ponowne ćwiczenia. Czego więc dokładnie potrzebujesz, aby rozpocząć swoją własną przygodę ze strzelaniem? Przyjrzyjmy się...

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego pistoletu

Zanim zaczniemy zgłębiać wiedzę na temat tego, jak rozpocząć swoją przygodę ze strzelaniem, ważne jest, aby zrozumieć różne rodzaje aktywności strzeleckiej. Pierwszym krokiem przy zakupie pierwszego pistoletu jest wybór dyscypliny, od której chciałbyś zacząć. Jakie są więc różne rodzaje aktywności strzeleckiej?

- Pistolet pneumatyczny - Pistolet pneumatyczny to broń palna typu non-magnum, która wykorzystuje sprężone powietrze do wystrzelenia pocisku. Może to być świetne zajęcie dla początkujących, ponieważ do strzelania z broni pneumatycznej nie jest wymagany certyfikat broni palnej (FAC). Jest ona również cicha i mniej przerażająca niż inne rodzaje broni palnej.

- Strzelanie z gliny - strzelanie z gliny to dyscyplina strzelecka, która polega na strzelaniu do gołębi z gliny, które są wyrzucane w powietrze na różnych wysokościach i z różną prędkością. Jest to jeden z najbardziej przystępnych sportów strzeleckich dla początkujących. Można strzelać na stojąco lub siedząco, a do załadowania i wystrzelenia broni potrzebna jest tylko jedna ręka.

- FITA - FITA to skrót od International Federation of Target Shooting. Ta forma strzelania do celu odbywa się z łuku i jest jednym z najtrudniejszych rodzajów strzelania dla początkujących. Składa się z zawodów wewnętrznych i zewnętrznych, a wielu początkujących zaczyna od wersji wewnętrznej.

- Strzelanie w terenie - Ten rodzaj strzelania odbywa się na zewnątrz w terenie i jest najstarszą formą strzelania. Obejmuje wszystkie rodzaje strzelania, w tym strzelanie z gliny i FITA, i jest to świetny sposób na wypróbowanie różnych dyscyplin.

- Karabin i pistolet - Są to dwie najczęściej wypróbowywane dyscypliny strzeleckie. Karabin to popularny sport, w którym strzelcy używają karabinów o dużej mocy. Pistolet to powszechna aktywność strzelecka, która polega na strzelaniu z broni ręcznej. Jest to świetny sport na początek, ponieważ wymagany sprzęt (okulary strzeleckie, pistolet i ochrona słuchu) jest podobny do wielu innych działań strzeleckich.

Jak wybrać strzelnicę

Kiedy już zdecydujesz, którą dyscyplinę chciałbyś wypróbować, będziesz musiał znaleźć strzelnicę w swojej okolicy. Istnieje kilka aspektów do rozważenia przy wyborze strzelnicy, w tym koszt, liczba stoisk i dostępność. Będziesz także szukać strzelnicy, która ma łatwy parking i jest w rozsądnej odległości od domu.

- Koszt - Koszt strzelania na strzelnicy będzie się różnić w zależności od zakresu i rodzaju strzelania chcesz zrobić. Pamiętaj, aby zapytać o członkostwo i inne zniżki podczas rezerwacji spotkania na strzelnicy.

- Liczba stoisk - Liczba stoisk dostępnych do wynajęcia na strzelnicy będzie zależała od wielkości strzelnicy. Mniejsze strzelnice mogą mieć tylko 10-20 stoisk, podczas gdy większe mogą mieć ponad 100 stoisk.

- Dostępność - Dostępność strzelnicy zależy od tego, gdzie się ona znajduje. Niektóre strzelnice znajdują się w środku niczego, podczas gdy inne są w centrum i łatwo do nich dotrzeć samochodem. Dobrze jest też zapytać o parking przy strzelnicy, aby upewnić się, że można łatwo zaparkować po przyjeździe.

3 kroki do rozpoczęcia przygody ze strzelaniem

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, że teraz jest najlepszy czas na rozpoczęcie swojej przygody ze strzelaniem, oto trzy kolejne powody, dla których teraz jest świetny moment na rozpoczęcie.

- Noworoczne postanowienie - Strzelanie to bardzo dostępny sport i hobby. Możesz odwiedzić strzelnicę w pobliżu swojego domu i zarezerwować lekcję. Większość strzelnic oferuje kursy dla początkujących, które są prowadzone przez profesjonalnych instruktorów.

- Wspaniała brytyjska pogoda - Chociaż wszyscy kochamy słońce, brytyjskie lato jest notorycznie nieprzewidywalne. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę ze strzelaniem, ale pogoda nie współpracuje, nie martw się! Rozpoczęcie zajęć w zimie pozwoli Ci na zdobycie pierwszych doświadczeń w pomieszczeniach zamkniętych i ułatwi przejście do strzelania na zewnątrz wiosną.

- Zwiększony dostęp do broni palnej - Jak wspomniano wcześniej, jedną z największych barier w rozpoczęciu przygody ze strzelaniem jest dostęp do broni palnej. Na szczęście dostępność broni palnej w całej Wielkiej Brytanii wzrosła w ciągu ostatniej dekady. W całej Wielkiej Brytanii jest obecnie ponad 50 strzelnic i cały czas powstają nowe.

Jest wiele powodów, dla których rozpoczęcie przygody ze strzelectwem jest świetnym postanowieniem noworocznym. Niezależnie od tego, czy szukasz nowego hobby, chcesz spróbować nowej wymagającej aktywności, czy chcesz spróbować czegoś nowego z przyjaciółmi i rodziną, strzelanie jest idealnym sportem dla Ciebie. Jeśli do tej pory zastanawiałeś się nad rozpoczęciem swojej przygody ze strzelectwem, teraz jest idealny moment, aby zacząć. A kiedy już zaczniesz swoją przygodę ze strzelaniem, nigdy nie będziesz chciał przestać!