Wskazówki, jak lepiej strzelać podczas zawodówJeśli chodzi o dokładność i szybkość strzelania, zawody są miejscem, w którym można dokładnie sprawdzić, jak dobrze wypada Twoja gra na tle innych. Jest to również sposób na zmierzenie, jak dobrze radzisz sobie pod presją, co jest przydatne podczas zapisywania się do ligi lub turnieju. Ponieważ presja zawodów jest tym, co czyni je tak wymagającymi, ważne jest, aby poćwiczyć przed zawodami. Pokonywanie niepokoju związanego z konkurencją, wizualizacja sukcesu i doskonalenie formy dadzą Ci przewagę w każdym wyzwaniu. Lepsze strzelanie na zawodach wymaga dyscypliny i ciężkiej pracy. Poniższe wskazówki pomogą Ci poprawić swoje wyniki na boisku.

Bądź zdyscyplinowany i trenuj przed meczem

Ważne jest, aby być zdyscyplinowanym i ćwiczyć przed grą. Doskonalenie swojej rutyny i budowanie pamięci mięśniowej opłaci się podczas zawodów. Jeśli jesteś w zespole, upewnij się, że twoja drużyna również ćwiczy przed grą. Ważne jest, aby znać swoje mocne i słabe strony. Wykorzystaj czas przed meczem, aby przeanalizować swoje mocne i słabe strony. Następnie znajdź sposoby, aby poprawić i udoskonalić te słabości. Dzięki temu będziesz mógł lepiej wykonywać zadania pod presją. Występy są nieprzewidywalne i niekontrolowane. Ale ćwicząc przed grą, możesz zmniejszyć niepokój związany z rywalizacją i wykonać jak najlepiej.

Wizualizuj swoje strzały zanim zaczniesz strzelać

Kiedy dostaniesz się na pole, spędź czas wizualizując swoje strzały w głowie. Użyj wyobraźni, aby zobaczyć, jak chcesz, aby strzał wyglądać i czuć. Na przykład, jeśli musisz wykonać długi strzał, aby wygrać rundę, wizualizuj go. Jeśli strzelasz w turnieju i nie chcesz, aby twój wynik wpłynął na wynik twojej drużyny, wizualizuj strzały, które chcesz wykonać przed strzelaniem. Pomoże Ci to wyeliminować wszystkie zbędne myśli i skupić się na swoim strzale. Wizualizacja strzałów przed strzelaniem to nie tylko psychika. To także uspokojenie się poprzez skupienie się na strzale, a nie na presji. Stres i niepokój mogą zakłócić Twoją wydajność. Wizualizacja udanego strzału w Twojej głowie może pomóc Ci pozbyć się tej presji, pozwalając Ci skupić się na grze.

Używaj tej samej procedury przed każdym strzałem

Stwórz rutynę strzału przed każdym strzałem, czyniąc ją spójną i doskonałą. To pozwoli ci skupić się na swoim strzale. Ważne jest, aby zauważyć, że rutyna strzału różni się od rytuałów przed strzałem, które są przesądnymi nawykami, które mogą odciągnąć Cię od wykonania perfekcyjnego strzału. Kiedy masz rutynę, polegasz na pamięci mięśniowej i swojej podświadomości, aby wykonać strzał. Dzięki temu możesz skupić się na grze i nie martwić się o to, jak wykonujesz strzał. Przed każdym strzałem wykonuj te same kroki, co pomoże Ci wyeliminować niepotrzebne myśli i pozostać w grze. Unikaj zmiany rutyny strzału lub próby dodania nowych rzeczy przed każdym strzałem. To może wyrwać Cię z rutyny i spowodować utratę koncentracji. Posiadanie spójnej rutyny strzałów pomoże Ci wyeliminować niepokój, skupić się na swojej grze i wykonać lepsze strzały. Jeśli nie masz rutyny, zacznij od strzelania do kosza.

Po każdym strzale zastanów się, co zrobiłeś dobrze, a co możesz poprawić. Skup się na tym, co czuło się dobrze w danym strzale, a nie na tym, czy strzał wszedł, czy nie. Jeśli masz z tym problem, spróbuj nagrać siebie podczas strzelania. Użyj tego filmu, aby przeanalizować, gdzie byłeś skupiony, co myślałeś, jaką masz formę i wiele więcej.

Bądź świadomy pozycji swojego ciała i postawy

Podczas strzelania ważne jest, aby mieć odpowiednią postawę. Dobra postawa pozwoli Ci skupić się na strzale, a nie na bólu nóg. Może również pomóc ci uniknąć złych nawyków, takich jak opuszczanie łokcia prowadzącego lub zbyt szerokie otwieranie stóp. Trzymając broń, trzymaj łokieć pod bronią. Dla praworęcznego strzelca będzie to po lewej stronie ciała. Ważne jest również, aby trzymać ramię w dół i do tyłu. Podczas strzelania długich strzałów, ważne jest, aby być zrelaksowanym, gdy pociągasz za spust. Napięte ciało może spowodować, że spiętrzymy się i oddamy szeroki strzał. Skup się na rozluźnieniu mięśni i oddaniu płynnego, spójnego strzału.

Nie bój się spudłować

Zawody polegają na wykonywaniu strzałów, ale ważne jest, aby pamiętać, że jesteś człowiekiem. Oddawanie strzałów nie jest rzeczą stuprocentową. Będziesz czasem pudłować. Kiedy spudłujesz, nie bój się do tego przyznać. Nie próbuj też tego ukrywać. Otrzep się i strzelaj dalej. Chybione strzały często spowodują, że zrobisz więcej strzałów, ponieważ jesteś zrelaksowany, nie masz nic do stracenia i nie będziesz już zdenerwowany. Kiedy spudłujesz, nie skupiaj się na tym. Zamiast tego skup się na następnym strzale i zrobieniu go. Nie bądź twardy dla siebie, ponieważ przegapiłeś strzał. Zamiast tego wykorzystaj ten nieudany strzał jako okazję do nauki. Zadaj sobie pytanie, co mogłeś zrobić lepiej przy poprzednim strzale. Następnie wykorzystaj tę informację zwrotną, aby następny strzał był jeszcze lepszy.

Lepsze strzelanie w zawodach wymaga praktyki i cierpliwości. Ważne jest, aby przygotować się przed grą, analizując swoje mocne i słabe strony. Następnie należy wykorzystać ten czas na znalezienie sposobów na poprawę swojej gry. Stosując się do tych wskazówek, można pomóc poprawić swoją grę i strzelać lepiej podczas zawodów. Pamiętaj, że występy są nieprzewidywalne i niekontrolowane. Ale ćwicząc przed grą, możesz zmniejszyć niepokój związany z rywalizacją i wykonać jak najlepiej.