Jak strzelać ze strzelby: wskazówki dla początkującychW świecie strzelectwa sportowego istnieje wiele różnych rodzajów strzelb, które można wykorzystać do polowania, sportu i obrony domu. Ale który z nich jest dla Ciebie odpowiedni? Strzelby są dostępne w wielu różnych rozmiarach i konfiguracjach, więc nauka strzelania ze strzelby może być nieco myląca. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o strzelbach i która z nich jest dla Ciebie odpowiednia, czytaj dalej! Omówimy wszystko, od tego, co sprawia, że ​​strzelba jest wyjątkowa, po typowe wymiary i jak wpływają one na twoje wrażenia ze strzelania. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w świecie strzelb, czy potrzebujesz odświeżenia, czytaj dalej, aby zacząć już dziś.

Co to jest shotgun i jak działa?

Strzelba to długolufowa broń palna przeznaczona do wystrzeliwania śrutu. Strzelby mogą być używane do polowań, sportu lub samoobrony. Istnieje wiele różnych typów strzelb, z których każdy ma swoje własne cechy i zastosowania. Łuski do strzelby są w różnych rozmiarach i mogą być wykonane z różnych materiałów. Każdy materiał ma swój unikalny wpływ na sposób wystrzeliwania pocisku i odległość, na jaką się porusza. Każda łuska strzelby zawiera pewną ilość prochu, śrutu i waty. Wata pomaga pelletom pozostać wewnątrz łuski i może być wykonana z papieru, plastiku lub kartonu.

Wymiary shotguna

Długość strzelby może mieć duży wpływ na sposób, w jaki strzela. Standardowa strzelba ma długość od 26 do 30 cali. Krótka strzelba ma długość od 18 do 26 cali. Długa strzelba ma długość od 30 do 36 cali. Rodzaj strzelby, z której strzelasz, wpływa również na odległość, na jaką możesz strzelać. Strzelby mierzy się długością lufy. Im dłuższa lufa, tym większa odległość, na którą można strzelać. Strzelby z lufami o długości 28 cali lub dłuższymi są klasyfikowane jako strzelby "over and under". Wynika to ze sposobu ich skonfigurowania i faktu, że jedna lufa jest umieszczona nad drugą. Tego typu strzelby są często najbardziej uniwersalne, ponieważ mogą być używane w różnych sytuacjach strzeleckich.

Części strzelby

  • Lufa - Lufa to długa, przypominająca rurę część strzelby, po której przesuwa się śrut przed opuszczeniem broni palnej. Rodzaj materiału użytego do wykonania lufy może mieć wpływ na sposób strzelania. Najlepszymi materiałami do produkcji luf są stop chromowo-moly i stal nierdzewna. Materiały te są mocne, trwałe i odporne na korozję.
  • Obsada - Obsada to część strzelby, którą trzyma się przy ramieniu podczas strzelania. Materiał użyty do wykonania obsady może mieć wpływ na odczuwany odrzut. Najlepszymi materiałami do produkcji zapasów są drewno, materiały syntetyczne takie jak włókno szklane i Kevlar oraz stal. Materiały te są trwałe i mogą wytrzymać odrzut strzelby.
  • Osłona spustu - Osłona spustu to część strzelby, która otacza spust. Materiał użyty do wykonania osłony spustu może mieć wpływ na sposób strzelania. Najlepsze materiały do produkcji osłon spustu to aluminium, stal, włókno szklane i plastik. Materiały te są lekkie i trwałe.

Rodzaje strzelb

Istnieje wiele różnych typów strzelb, które mogą być używane do polowań, sportu i samoobrony. W tej części omówione zostaną niektóre z bardziej popularnych typów strzelb.

  • Autoloader - Autoloadery to półautomatyczne strzelby, które są zasilane przez magazynek. Są one zaprojektowane tak, aby były łatwe w obsłudze i mogą być świetnym wyborem dla początkujących.
  • Break action - strzelby Break action to strzelby obsługiwane ręcznie, które są zasilane przez magazynek rurowy. Strzelby łamane są bardzo powszechne podczas zawodów i mogą stanowić stosunkowo niedrogą opcję dla osób chcących rozpocząć strzelanie.
  • Pump action - strzelby typu Pump action to strzelby obsługiwane ręcznie, zasilane z magazynka rurowego. Strzelby te są bardzo powszechne i mogą być dobrą opcją dla początkujących.
  • Lever action - strzelby Lever action to strzelby obsługiwane ręcznie, zasilane z magazynka rurowego. Te strzelby są bardzo powszechne i mogą być dobrą opcją dla początkujących.

Jak kupić strzelbę

Zanim udasz się do sklepu z bronią, upewnij się, że wiesz, czego szukasz. Shotguny są wyjątkowe i występują we wszystkich kształtach i rozmiarach. Ta sekcja poprowadzi Cię przez proces zakupu Twojej pierwszej strzelby.

- Zdecyduj, jakiego typu chcesz mieć strzelbę - Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym strzelcem, czy masz doświadczenie w strzelaniu, ważne jest, aby zdecydować, jaki typ chcesz mieć przed udaniem się do sklepu. To pomoże Ci znaleźć model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

- Zdecyduj, jakie funkcje chcesz - Istnieje wiele różnych funkcji, które pochodzą z shotgunów. Obejmuje to rodzaj zapasu, długość lufy, ilość luf i rodzaj magazynka.

- Zdecyduj, jaki chcesz wskaźnik - Strzelby są dostępne w wielu różnych wskaźnikach, z 10 gauge jest największy i 20 gauge jest najmniejszy. Strzelby o kalibrze 10 są zazwyczaj używane tylko do polowań na bardzo duże zwierzęta, takie jak dzikie świnie czy niedźwiedzie.

- Zdecyduj, ile chcesz wydać - Strzelby są dostępne w wielu różnych przedziałach cenowych, więc ważne jest, aby zdecydować, ile chcesz wydać, zanim udasz się do sklepu.

Strzelanie z shotguna jest naprawdę zabawne i może być świetnym hobby. Istnieje wiele różnych typów strzelb, które mogą być używane do polowania, sportu i obrony domu. Zanim udasz się do sklepu, ważne jest, aby zdecydować, jaki rodzaj strzelby chcesz, abyś mógł znaleźć model, który najlepiej pasuje do twoich potrzeb. Ważne jest również, aby zdecydować, jakie funkcje chcesz, ile chcesz wydać i czy jesteś prawo lub leworęczny. Pomoże to ułatwić proces zakupu i zapewni, że otrzymasz najlepszą strzelbę dla Ciebie.