6 wskazówek dotyczących strzelania, które poprawią Twoją celnośćDokładność strzelania to coś więcej niż tylko naciśnięcie spustu. Chodzi o trafienie w cel. Chodzi o upewnienie się, że trafisz tam, gdzie chcesz, w taki sposób, abyś mógł zobaczyć, jak trafia w cel. Chodzi o to, aby każdy strzał się liczył – i strzelać tak, jakby każdy strzał naprawdę się liczył. Jeśli jesteś doświadczonym strzelcem, prawdopodobnie dobrze znasz swój karabin. Istnieje wiele wskazówek i wskazówek, jak strzelać lepiej i mocniej, ale co, jeśli nie jesteś jeszcze biegły? Dobrą wiadomością jest to, że tych podstaw mogą się nauczyć nawet strzelcy amatorzy z minimalnym doświadczeniem. Lepszą wiadomością jest to, że ich wdrożenie nie zajmuje dużo czasu ani wysiłku! Jeśli masz problem z trafieniem w dziesiątkę lub po prostu chcesz być coraz lepszy w strzelaniu, czytaj dalej, aby uzyskać 6 wskazówek dotyczących strzelania, które poprawią twoją celność.

Ustanowić twarde stanowisko

Pierwszym, najważniejszym krokiem do oddania celnego strzału jest przyjęcie stabilnej postawy. Można to zrobić stojąc z obiema stopami razem lub, jeśli chcesz strzelać z pozycji klęczącej lub siedzącej, mając jedną stopę do przodu, a drugą do tyłu. Jest to podstawa każdej innej pozycji strzeleckiej, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z potężniejszymi karabinami. Chcesz się upewnić, że stoisz prosto. Chcesz uniknąć pochylania się zbytnio do przodu lub do tyłu. Jeśli stoisz prosto, zmniejszasz ilość ruchu, jaki masz w górnej części ciała, kiedy strzelasz. Będziesz w stanie utrzymać ciasną, bardziej kontrolowaną grupę.

Trzymaj broń stabilnie

Stabilność jest kluczem do dokładności, dlatego utrzymywanie stabilnej broni jest tak ważne. Jeśli strzelasz z karabinu, chcesz się upewnić, że trzymasz go z mocnym uchwytem. Nie chcesz trzymać go tak mocno, by odcinać dopływ krwi do palców, ale chcesz trzymać go na tyle mocno, by nie chybotał się podczas strzelania. Należy również pamiętać o tym, by trzymać broń jak najbliżej ciała. Możesz to zrobić trzymając łokcie schowane po bokach lub trzymając ją przed sobą z wyciągniętymi rękami. Istnieją dwa inne czynniki, które mogą wpłynąć na dokładność twoich strzałów: pogoda i wiatr. Choć nie zawsze, można znaleźć dni, kiedy wiatr kołysze i wiruje, dmuchając swój pocisk z kursu. W inne dni okaże się, że ciepło unoszące się z ziemi spowoduje, że twoje strzały będą się unosić. Znajomość warunków i przygotowanie się do nich pomoże Ci utrzymać stabilność Twoich strzałów.

Obserwuj swój oddech

Prawdopodobnie słyszałeś, że powinieneś wziąć głęboki oddech przed oddaniem strzału. Być może słyszałeś to i pomyślałeś, że to głupi pomysł. W końcu nie chcesz wziąć głębokiego oddechu, a potem trzymać go przez kilka minut. Jednak jest w tym trochę prawdy. Kiedy bierzesz głęboki oddech, twoja przepona kurczy się, wpychając powietrze do płuc. Kiedy to się dzieje, w Twoim żołądku jest mniej powietrza, co powoduje, że puchnie. Chociaż może się to wydawać niedużo, to w rzeczywistości może to spowodować ruch całej górnej części ciała. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że to robisz. Jednak jeśli celujesz w cel, który jest oddalony o 100 jardów, nawet najmniejszy ruch może spowodować, że twoja kula nie trafi w cel o milę. Wzięcie głębokiego oddechu, a następnie wydech może pomóc Ci się zrelaksować, a także upewnić się, że masz tyle powietrza w żołądku, ile możesz. To pomoże utrzymać górną część ciała tak nieruchomo, jak to tylko możliwe. ## #

Ćwicz, ćwicz - praktyka jest najważniejsza

Zawsze powinieneś ćwiczyć to, czego nie wiesz. Jeśli jesteś nowy w strzelaniu, powinieneś poświęcić czas na pójście na strzelnicę tak często, jak to możliwe. Jeśli podróżujesz i masz dostęp do strzelnicy, to nawet lepiej. Możesz myśleć, że ćwiczysz poprawnie i robisz wszystko dobrze, ale jeśli nie strzelasz regularnie, prawdopodobnie nie jesteś. Nie ma idealnego sposobu, aby strzelać, ale są sposoby, aby stać się lepszym. Jeśli chcesz stać się lepszy w strzelaniu, musisz być w stanie ćwiczyć przez wiele godzin w czasie. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, zawsze są sposoby, aby dostać się w niektórych praktyce w domu. Możesz ustawić cel i strzelnicę w swoim podwórku. Można również znaleźć aplikacje i strony internetowe, które pozwalają ćwiczyć strzelanie z komfortu własnego domu.

Celowanie i ustawianie celu

Kiedy celujesz w dół celowników swojego karabinu i próbujesz trafić w cel, chcesz się upewnić, że twój przedni celownik jest wyśrodkowany na tylnej części celu. To pomoże ci utrzymać karabin w stabilnej pozycji, jednocześnie upewniając się, że trzymasz oko na celu podczas strzelania. Możesz to zrobić poprzez utrzymanie głowy w dobrej pozycji. Nie chcesz być wpatrzony w broń lub celowniki. Zamiast tego, należy patrzeć lekko w dół celownika, z okiem w jednej linii z grzbietem broni. Mając to na uwadze, należy również upewnić się, że ustawiamy celownik lub siatkę na środku celu. Podczas gdy każdy karabin będzie miał inny celownik i siatkę, generalnie chcesz się upewnić, że środek celownika jest wyrównany ze środkiem celu. To pomoże Ci upewnić się, że trafiasz w oko byka za każdym razem.

Strzelanie dokładnie może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli jesteś nowy do niego. Jednak im więcej ćwiczysz i uczysz się na swoich błędach, tym lepiej będziesz się czuł. Nie ma idealnego sposobu na strzelanie, ale są sposoby, aby stać się lepszym. Jeśli chcesz stać się lepszy w strzelaniu, musisz być w stanie ćwiczyć przez wiele godzin w czasie. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, zawsze są sposoby, aby dostać się w niektórych praktyce w domu. Możesz ustawić cel i strzelnicę w swoim podwórku. Można również znaleźć aplikacje i strony internetowe, które pozwalają ćwiczyć strzelanie z komfortu własnego domu.